Актовий день у Харківській духовній семінарії (фото та відео)

 9-го жовтня 2020 року Свята Православна Церква святкує пам’ять преставлення святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова. В цей день своє престольне свято відзначає Харківська духовна семінарія.

Напередодні в семінарському храмі в честь Трьох святителів було звершено панахиду за спочилими першим ректором, викладачами та студентами духовної школи, після чого було відслужене всеніщне бдіння.

В сам день свята було звершено дві Божественні Літургії: в Іоанно-Богословському храмі архієрейської резиденції, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Харківській і Богодухівський Онуфрій, ректор Харківської духовної семінарії, та в храмі в честь Озерянської ікони Божої Матері Свято-Покровського чоловічого монастиря, яку очолив перший проректор семінарії протоієрей Валентин Ковальчук. Їм співслужили викладачі та студенти семінарії в священному сані.

Перед початком Літургії його Високопреосвященство, ректор семінарії митрополит Онуфрій благословив першокурсників на носіння підрясників.

За богослужінням були піднесені молитви за мир в Україні, за єдність Православної Церкви та позбавлення від пандемії короновірусної хвороби. Піснеспіви Літургії виконував зведений хор регентсько-співацького відділення і чоловічий хор ХДС під керівництвом протоієрея Федора Воскобойнікова. Проповідь після запричасного промовив студент 4-го курсу Пахомов Андрій. Студенти семінарії причастилися Святих Христових Таїн. Після закінчення Літургії було відслужено святковий молебень святому апостолу та євангелісту Іоанну Богослову.

Урочистості продовжилися в актовому залі архієрейської резиденції. З доповіддю на тему «400-річчя відродження Єрусалимським патріархом Феофаном православної церковної ієрархії в Україні» виступив викладач семінарії ієрей Павло Страхов. Доповідач наголосив, що відновлення православної ієрархії стало важливою подією не тільки в церковному, але й у суспільному житті України того часу, посвята нових єпископів дозволила консолідувати та зміцнити рух православних християн за свободу віросповідання у Речі Посполитій, додало заряду оптимізму тим, хто боровся проти унії. І сьогодні, коли ми відзначаємо цю пам’ятну дату, належить з подякою згадати ту вірність Церкві, яку проявили наші предки в далекому XVII столітті.

Подякувавши отцю Павлу за змістовну доповідь, перший проректор протоієрей Валентин Ковальчук передав у дар владиці-ректору ікону роботи вихованців Іконописної школи при Харківській духовній семінарії та висловив надію на те, що у теперішній складний час наш навчальний заклад продовжить готувати богословів і гідних пастирів Церкви.

На закінчення урочистого акту митрополит Онуфрій, привітавши всіх присутніх із престольним святом, висловив подяку професорсько-викладацькому складу за їхні самовідданні труди, закликав вихованців старанно вбирати богословське вчення, яке їм викладається в уховній школі, нагородив викладачів-ювілярів, побажав добра й милості Божої та закликав бути вірними дітьми Православної Церкви.