У Харківській духовній семінарії відбулася IІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви»

(до 1030-річчя Хрещення Київської Русі, 25-річчя канонізації Слобожанських новомучеників та 25-річчя відновлення духовної освіти на Слобожанщині)

 

9 жовтня 2018 року в день пам’яті святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова, з благословення Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, в Харківській духовній семінарії відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви» (до 1030-річчя Хрещення Київської Русі, 25-річчя канонізації Слобожанських новомучеників та 25-річчя відновлення духовної освіти на Слобожанщині).

Пленарне засідання проходило в актовому залі архієрейської резиденції на території Свято-Покровського чоловічого монастиря. Президію пленарного засідання склали: Високопреосвященіший Онуфрій, митрополит Харківський і Богодухівський, ректор Харківської духовної семінарії, Високопреосвященіший Климент, архієпископ Ніжинський і Прилуцький, голова учбового комітету при Священному Синоді УПЦ, протоієрей Валентин Ковальчук, перший проректор Харківської духовної семінарії, протоієрей Михаїл Кіт, секретар Харківської єпархії та архімандрит Володимир (Швець), секретар вченої ради ХДС.

У межах конференції в холі архієрейської резиденції було органiзовано виставку друкованих праць викладачів семінарії та праць студентів іконописної школи при Харківській духовній семінарії.

На пленарному засіданні вступне слово для відкриття конференції було надано першому проректору Харківської духовної семінарії протоієрею Валентину Ковальчуку. Було зачитано учасникам конференції вітальну грамоту Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України.

З  вітальниим словом до учасників конференції виступив ректор Харківської духовної семінарії, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Після чого були зачитані вітання від митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви; митрополита Смоленського і Дорогобузького Ісидора, ректора Смоленської духовної семінарії; єпископа Шумського Іова, ректора Почаївської духовної семінарії, вікарія Тернопільскої єпархії; єпископа Білогородського Сильвестра, ректора Київської духовної академії і семінарії, архімандрита Луки, ректора Свято-Троїцької духовної семінарії в Джорданвіллі, США.

На пленарному засіданні учасники конференції заслухали доповіді архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, голови Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ: «Ставлення святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова до церковних розколів», архімандрита Володимира (Швеця), секретаря вченої ради ХДС: «К 25-летию прославления новомучеников и исповедников Слободского края», протодиякона Віктора Лохматова, клірика Свято-Троїцького монастиря у Джорданвілі, викладача Свято-Троїцької духовної семінарії у Джорданвілі: «Харьковчане-священнослужители Русской Православной Церкви Заграницей».

Митрополит Онуфрій нагородив голову Учбового комітету архієпископа Климента медаллю святителя Афанасія Лубенського, Патріарха Константинопольського.

Пiсля закінчення пленарного засідання учасники науково-практичної конференції ознайомилися з експозицією Церковно-історичного музею Харківської єпархії, експонатами з Відділу рідкісної книги Центральної наукової бібліотеки ХНУ ім. В. Н. Каразіна та відвідали екскурсію, яку провів завідувач музею, викладач Харківської духовної семінарії протодиякон Максим Талалай.

Також після пленарного засідання було покладено гостями, викладачами ХДС учасниками конференції квіти на могилу митрополита Никодима, першого ректора Харківської духовної семінарії.

Секційні засідання проводилися за п’ятьма напрямками:

Секція 1. Новомученики та сповідники Слобідського краю (до 25-річчя з дня канонізації).

Секція 2. Філософсько-богословська думка (погляд крізь віки).

Секція 3. Церковна історія (здобутки і виклики часу).

Секція 4. Православна педагогіка та психологія (історія та сучасність)

Секція 5. Християнська культура (музика, живопис, мова та література).

На секціях були присутні викладачі, співробітники та студенти з різних навчальних та науково-дослідних закладів України та закордону. Активну участь у конференції взяли вихованці Харківської духовної семінарії. У ході секційних засідань відбувалися жваві дискусії та обговорення різних питань, що виникали під час доповідей учасників. 

Скачать Программа