ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО
ОНУФРІЯ,
СВЯЩЕННОАРХІМАНДРИТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ м. ХАРКОВА
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву,
студентам та викладачам Харківської духовної семінарії
і всім вірним чадам Харківської єпархії
Української Православної Церкви

«Пекло полонив, і людину воскресив, воскресінням Твоїм, Христе,
сподоби нас чистим серцем Тебе оспівувати і славити»
(Стихира хвалітня Святої Пасхи)

Возлюблені в Господі отці, брати та сестри,

Христос Воскресe!

Нині у світлій радості з благоговінням ми єдиним серцем і єдиними устами прославляємо Воскреслого з мертвих Христа Бога нашого. Для всіх православних християн Пасха Христова це запорука здійснення торжества Царства Божого, його істини та правди, скарбниця віри та сподівання, «Якщо немає воскресіння, то немає й Бога, немає Промислу», – говорить преподобний Іоанн Дамаскин («Точний виклад православної віри», 4.27). Свята Церква опромінюється благодатним світлом, що освітлює та зігріває наш світ, який лежить у гріховному мо́році та холоді.

Сьогодні ми звіщаємо, що Воскреслий з мертвих Спаситель від Свого гробу знов відкрив нам райські брами, закриті гріхопадінням прабатьків. Завдяки Воскресінню Христову ми залучені до благодатних божественних скарбів віри, надії та любові. (1 Кор. 13:13). Радісна звістка про Воскресіння Христове є фундаментом нашої віри, наповнює наші серця великою радістю – впевненістю в перемозі добра над злом, світлом над темрявою, вселяє в серця наші надію на повноту Царства Божого, вже дарованого людям Воскресінням Господнім, спонукає нас любити Бога в служінні близьким – «Бо то любов Божа, щоб ми додержували Його заповіді» (1 Ін. 5:3).

У світлі та радісні дні Святої Пасхи Христової пізнається ж і велика істина – в світі, який перебуває у спокусах, руйнується все, що не має відношення до джерела життя – Премудрого та Преблагого Промислу Творця и Зіждителя, що серед багатьох доріг є єдина істинна – дорога хрестоносіння, вона же є шляхом до слави, спасіння та вічного життя.

Наша Свята Українська Православна Церква, що ведеться Промислом Божим, під Покровом Цариці Небесної, за молитвами Святих Угодників землі нашої непохитно зносить усі негаразди та страждання, долаючи буремне життєве море марнот і безладу, веде нас до Бога. Святкуючи Воскресіння Христове, ми поділяємо духовну радість з усіма, хто не занепав духом під тиском спокушань та скорботи, спокус та ганьби, хто зберіг віру та вірність Богові та Його Святій Церкві.

Життя в сучасному суспільстві накладає на віруючих відповідальність за слова та дії. Умови життя, що швидко змінюються, часто приводять до непорозумінь і різних конфліктів, але ми повинні пам’ятати, що немає іншого способу подолання спокус, крім жертвенної любові Христової, і нехай у наших справах помічником і покровителем буде Воскреслий Христос!

Дорогі отці, брати та сестри! В день святої Пасхи, в це «свято над святами», бажаю вам усім повноти пасхальної радості, духовного оновлення. Бережіть нашу святу православну віру та церковне благочестя, збагачуйте скарбницю чеснот і милосердя в служінні близьким і далеким. Будемо любити та піклуватися про Церкву Христову, як піклуються люблячі вірні діти про свою рідну матір. Нехай будуть вдалими труди ваші на ниві церковній і на благо всіх людей. Закликаю на всіх Боже благословення, й у цей світлий і радісний день великого торжества Воскресіння Христового прославимо Господа разом зі святителем Іоанном Золотоустим, викликуючи: «Воскрес Христос — і попадали демони! Воскрес Христос — і радіють ангели! Воскрес Христос — і життя триває! Воскрес Христос — і немає жодного мертвого в гробі! Христос, що воскрес із мертвих, став початком померлих. Йому слава і держава на віки віків. Амінь!».


ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!СМИРЕННИЙ ОНУФРІЙ,
МИЛІСТЮ БОЖОЮ
МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ,
СВЯЩЕННОАРХІМАНДРИТ СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ
м. ХАРКОВА


Пасха Христова
2020 р.
м. Харків