Вихованець Харківської духовної семінарії взяв участь в ХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин-сучасність-перспективи» на базі КДАіС

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 22 жовтня 2019 року в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської  Лаври (корп. №45) відбулось пленарне засідання ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин-сучасність-перспективи».

З благословення Високопреосвященнішого Онуфрія, митрополита Харківського і Богодухівського, ректора Харківської духовної семінарії, в конференції взяли участь викладач ХДС протодиякон Максим Талалай та вихованець 4-го класу Костів Іван.

Окрім Харківської духовної семінарії, участь у міжнародному форумі взяли 91 доповідач з України, Польщі, Білорусії, Росії, Румунії та Сербії, представники інших духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів, викладачі та студенти Київських духовних шкіл.

До президії увійшли: ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, перший проректор протоієрей Сергій Ющик та проректор з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега. 

Відкриваючи форум владика ректор привітав усіх присутніх з початком роботи конференції та оголосив регламент роботи. Преосвященніший владика наголосив, що цьогоріч науковий форум присвячено 200-річчю з дня відкриття Київської духовної академії, 30-річчю з часу відродження Київських духовних шкіл та 10-річчю з часу відродження Церковно-археологічного музею при Академії.

Робота конференції продовжилась на 7-х секціях:

Секція 1 — «Біблеїстика та богослов’я: історичний досвід та сучасні виклики»

Секція 2 — «Історичний шлях Православ’я на Русі»

Секція 3 — «Історія та сучасність богословської освіти»

Секція 4 — «Церковно-практичні дисципліни: історичний досвід та перспективи»

Секція 5 — «Студентська наука в духовній школі: богослов’я та біблеїстика»

Секція 6 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-історичні дисципліни»

Секція 7 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-практичні дисципліни»

Протодиякон Максим Талалай виступив в 2-й секції з доповіддю на тему "Воспитанник Киевской духовной семинарии митрополит Харьковский и Богодуховский Стефан (Проценко; 1889-1960)", а вихованець Костів Іван в 1-й секції з доповіддю на тему "Докази божества Логоса на основі Священного Писання в творіннях святителя Григорія Богослова. Полеміка за аріанством (євноміанством)"