ПРЕДСТАВНИКИ ХАРКІВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ СЕМІНАРІЇ ВІДВІДАЛИ ДУХОВНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ГРУЗИНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

З 12 по 16 січня 2019 року за благословенням ректора ХДС митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія проректор з виховної роботи М. М. Стець, викладач ХДС протоієрей Сергій Скубченко та представники Іконописної школи при ХДС здійснили поїдку до духовних закладів Грузії,  а також вклонилися давнім православним святиням Грузинської Православної Церкви.


12 січня відбулася зустріч з ректором Тбіліської духовної академії та семінарії протопресвітером Георгієм Звіададзе, проректором та викладачами духовного навчального закладу. Під час зустрічі представники ХДС передали в дарунок Тбіліській ДАіС праці першого ректора ХДС спочилого митрополита Никодима, ректора ХДС митрополита Харківського та Богодухівського Онуфрія, єпархіальні та семінарські періодичні видання. В свою чергу проректор отець Георгій подарував Харківській семінарії наукові праці Тбіліської ДАіС. Під час бесіди сторони обмінялися навчальним та виховним досвідом. Було досягнуто домовленості щодо подальшого співробітництва та зміцнення дружніх зв’язків.

Після зустрічі проректор академії провів ознайомчу екскурсію по храмах та пам’ятних місцях столиці Грузії.

Одним з відомих монастирів Мцхети є Шио-Мвимський. Сюди на початку VІ століття прийшов Святий Шио і оселився в печері на схилі гори. Незабаром у нього з'явилися послідовники, які вирили собі печери в піщаному обриві. Одним з його перших послідовників був Євагрій, який володів фортецею Ціхедіді неподалік на південь за Курою. Першу споруду - храм Іоанна Хрестителя - було побудовано між 560 і 580 роками, ще за життя Святого Шио. Вважається, що Шио сам вибрав місце для закладки цього храму. Для цього він поклав на руку палаючий ладан і пішов туди, куди вказував дим. Тому часто на іконах Шио зображують з димучим на руці ладаном. Біля храму Шио вирив колодязь і пішов туди жити затворником. Старшим після себе він залишив Євагрія. В колодязі святий Шио прожив 15 років, харчуючись водою і просфорами. Шио помер тут же, і був похований прямо у колодязі, який перетворився в склеп. 

13 січня делегація ХДС відвідала Некреську єпархію ГПЦ, де гостей тепло зустрічав керуючий єпархією митрополит Сергій (Чекурішвілі). До речі, владика Сергій навчався в Харківському педагогічному інституті ім. Г. С. Сковороди. У Некреській єпархії знаходиться Кварельська духовна семінарія, ректором якої є митрополит Сергій. Також при семінарії працює Церковна школа живопису, в якій для представників Іконописної школи ХДС було проведено майстер-клас. Ректору семінарії також було передано друковані видання ХДС. Під час перебування в єпархії представники ХДС відвідали монастирі, храми та пам’ятні місця цієї частини православної Грузії. А отець Сергій співслужив за Божественною літургією в старовинному монастирському храмі святих Архангелів.

В останній день перебування на святій Іверській землі харківські представники мали честь потрапити на прийом до Святішого Патріарха Іллі та молитися з ним за вечірнім богослужінням у Патріаршій резиденції.

Такі поїздки та зустрічі є корисними та дуже потрібні для семінарії не тільки для обміну викладацьким досвідом, але й насамперед для зміцнення духовних зв’язків між Українською та Грузинською Православними Церквами. 

Тбіліська духовна академія та семінарія

Сионський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці


Старовинний хрест святої Рівноапостольної Ніни


Глава святого Апостола ФомиКварельська духовна семінарія, Некреська єпархіяДубський жіночий монастир Некреської єпархії, Храм Різдва Пресвятої Богородиці (IV ст.)
(в цьому монастирі несла чернечий подвиг схимонахиня Пульхерія, що народилася в Херсонській області)

Монастир священномученика Авіва (IV-VI ст.)Священномученик Авів, епископ Некреський - один з тридцяти святих сирійських отців, 
основоположників грузинського чернецтва


Кафедральний Собор Светицховєлі, Самтавро жіночий монастир св. Ніно (Мцхєта - Новий Ієрусалим)Животворний мироточивий стовп над хітоном Господнім


Милоть (плащ) святого пророка Іллі, що знаходиться за іконостасом соборуРака з мощами святого Гавриїла (Ургебадзе) в храмі Преображення Господня, Самтавро жіночий монастир св. НіноШио-Мгвимський чоловічий монастир, м. Мцхета

Колодязь, у якому ніс свій подвиг святий Шио

Монастирський храм Джварі в Мцхетському районі Грузії
 


Свято-Троїцький монастир у м. ТбілісіІкона всіх святих "Надія Грузії"

 


Резиденція Святійшого і Блаженнішого Каталікоса  всієї Грузії Іллі ІІ
Єпископ Цалкський Григорій (Кація), вікарій Святійшого і Блаженнішого Каталікоса  всієї Грузії Іллі ІІ